Proč se vyplatí založit firemní Instagram a jak ho spravovat?

7 minut čtení

Instagramu se během minulého roku podařilo zvýšit hodnotu své značky o 95 %. Mladí Češi údajně ve velkém opouští Facebook a vydávají se vstříc nové platformě. A co jejich rodiče? Vyplatí se založit firemní Instagram v byznysovém odvětví, které cílí na dospělé? Odpověď je prostá, pokud máte co říct, rozhodně ANO! - teda spíš JO!

Facebook je stále největší, mladí Češi jsou ale aktivnější na Instagramu


Mladí na Instagramu tráví stále více času a popularita této sítě stoupá, otevřel úvodní přednášku Instameetu 2019 Tomáš Pflanzer z agentury Kantar. Je otázkou, kdy tito lidé (16-24 let) kompletně přesídlí z Facebooku na Instagram. V této věkové skupině má Instagram už 85 % lidí, Facebook má založených dokonce 99 %, ale nevyužívají ho aktivně tak často - šest z deseti mladých Čechů je na Instagramu aktivních, na Facebooku jsou to pouze čtyři.

Uživatelé ho však nevyužívají jen ke sdílení krásných fotek, ale také k vyhledávání. Až 38 % Čechů používá Instagram jako zdroj informací a vyhledávají v něm. Zároveň se stále zvyšuje procento lidí, kteří jsou ochotni přes tuto platformu nakupovat.

Z průzkumu Kantaru je také patrné, že mladí lidé jsou ohledně Instagramu gramotnější a poznají, pokud se jim pokusíme produkt napřímo prodat. Tedy nejen, že to poznají, ale také na reklamu téměř škodolibě nekliknou. Zatímco s přibývajícím věkem přibývá i prokliků, jelikož schopnost rozpoznat reklamu úměrně klesá.

zdroj: Prezentace Tomáše Pflanzera, agentura Kantar

Svět za zdí

Stories, nebo feed? Otázka, kvůli které leckterý specialista sociálních sítí nemůže usnout. Pouhých 19 % uživatelů plánuje svůj feed předem, to by mohlo nasvědčovat tomu, že preference příspěvků na zdi klesá. Opak je pravdou. Češi stále dávají přednost zdi. Určitě tedy není od věci budovat zajímavý feed.

A co mají rádi Češi? 29 % uživatelů nepřidává na zeď žádný obsah a 47 % nepřidává žádné stories. Preference uživatelů tedy stále zůstávají na zdi. Nicméně je otázkou času, kdy plnou vládu převezmou stories - což můžeme predikovat právě podle preferencí mladých. Zda-li bude vývoj a postup stejný jako v malé bitvě mezi Facebookem a Instagramem zjistíme v řádu několika dalších měsíců.

zdroj: Prezentace Tomáše Pflanzera, agentura Kantar

Komunita, nebo placená reklama?

Už možná víte, že kampaň s optimalizací strategie, díky které bychom mohli získat nové fanoušky obdobně jako na Facebooku, neexistuje. Nic ale není ztracené, a pokud chceme profilu získat nové followery, půjde to. Je potřeba si ale uvědomit jednu zásadní věc, nesmíme oslovovat pouze své stávající sledující. Chceme nové - unikátní uživatele. A bude nás to něco stát. Nejen placenou reklamu, ale také stovky hodin, které je nutné věnovat rozšiřování komunity skrze kvalitní obsah.

Podobně jako Facebook snižuje Instagram organický dosah. Nicméně nemusíte se bát, že by vám tato informace unikla. Pozorní Influenceři si nikdy nezapomenou postěžovat do stories a tento fakt vám připomenou. Sami proto dobře zvažte, zda je pro vás výhodnější věnovat drahocený čas přirozenému budování fanouškovské základny, nebo si vystačíte s propagováním konkrétních příspěvků či stories bez ambice vytvářet plnohodnotný organický profil.

Instagram nám k oslovení nabízí cca 2 200 000 českých profilů (z toho 400 000 nesleduje stories), několik různých formátů reklam a interaktivních prvků v nich. Reklamou lze za poměrně nízké finanční prostředky oslovit velkou masu lidí. Případně provést průzkum nebo je šikovně poslat na web či na profil na Instagramu. Je ale potřeba vždy myslet na to, že pokud někdo navštíví váš profil, musí tam vidět něco, co ho zaujme. Sjednocený, zajímavě řešený feed je totiž poslední třešničkou na dortu, která přiměje obyčejného návštěvníka kliknout na follow.

Stories jsou hudbou budoucnosti

Zaujmout, zaujmout, zaujmout. To je to, oč tu běží. Můžete mít perfektní fotky a vyšperkované copy, ale pokud vaše reklama nezaujme a bude jí chybět nápad, neodliší se tím od ostatních, shodli se v dalších přednáškách na Instameetu Jan Dedek (Peppermint) i Jan Ryšánek (WMC/GREY). Ne nadarmo panuje názor, že dobrých stories na Instagramu je stejně jako hezkých holek na Tinderu.

Průměrná doba shlédnutí stories je jedna sekunda, do poloviny tohoto času by tedy měly být na obrazovce oznámeny všechny důležité informace. Jako příklad Dedek uvedl, že šestisekundové video bez mluveného slova do konce viděly pouze dvě procenta lidí, což bylo cca 2 000 diváků. Oproti tomu video, ve kterém byla mluvící osoba, dokoukalo do konce šest procent lidí. Dvě třetiny všech stories jsou navíc puštěná se zvukem. Tudíž není od věci občas na Instagramu ukázat svůj obličej.

Vizuální pojetí kreativy by mělo stát na třech klíčových aspektech - kontextu, emocích a výzvě k akci. Během okamžiku musí uživatel jasně pochopit, co mu chceme říct, proč by ho to mělo zajímat a co by následně měl udělat. Nebojte se ani vyzkoušet netradiční formáty jako canvas nebo carousel.

Proč mít Instagram?

Instagram je dynamická moderní síť, kde na zaujetí uživatele máte jen omezený čas. Promyslete tedy, jestli jste schopni poskytnout špičkovou kreativu. Jak by řekl klasik: “Go big or go home.” Klíčové je ale přesvědčení nebát se jít! Testujte, testujte, testujte.

Statistiky ukazují, že jedenáct procent všech Čechů už někdy nakoupilo přímo na Instagramu, ve věkové skupině 25-34 let toto číslo atakuje dokonce dvacetiprocentní hranici. No a pokud se na správu profilu sami necítíte nebo potřebujete poradit, nebojte se svěřit do péče odborníků.

Zaujalo vás téma? Pak by vás mohl zajímat také náš další článek

Slevy jsou out, content first! Jak dělat online marketing budoucnosti?

Víte, že jednoho člověka denně atakuje až 8 000 reklamních sdělení? Přitom se vsadím, že si teď nevzpomenete ani na jedno, které jste včera viděli. “Většina lidí produktovou reklamu zcela ignoruje, je to tím, že většina reklam zcela ignoruje lidi,” otevřel nejzajímavější přednášku konference Content First 2019 Ondřej Sitta ze Seznamu. V moderním marketingu totiž nestačí být všude vidět, ale vytvořit kreativu, o které budou lidé přemýšlet.

Přečíst článek

Čtěte nejnovější články s předstihem

Staňte se také naším klientem

Představte nám svůj projekt, cíle nebo třeba problém, který vás akutně pálí. Pokud má řešení pomocí výkonnostního marketingu, najdeme jej.

Martin Zettík - { .occupation }}

Na první kontakt je připraven

Martin Zettík - { .occupation }}

Martin Zettík

obchodní ředitel

608 840 104

Zavolejte, napište. Kdykoliv.

martin.zettik@optimio.cz