Powered by Smartsupp

Klient

Klient

 • Dvojka na trhu s parfémy.
 • Na základě našeho strategického návrhu, jak chceme ke kampaním přistoupit, jaké akční kroky udělat a také jaké očekávání dosáhnutých úspor tato strategie dosáhne, jsme v tendru uspěli.
 • Co stojí za naším úspěchem? Díky našim strategickým krokům jsme dosáhli vynikajících výsledků, které přinesly Elnino.cz nejen úspory, ale i meziroční růst obratu. Vytvořili jsme strategii, která nás dovedla k mimořádným číslům. Prozradíme vám, jak se nám to povedlo.

Spolupráce s předním prodejcem parfémů a kosmetiky Elnino.cz

Dokázali jsme našemu klientovi – Elnino.cz, dvojce na trhu v prodeji parfémů a kosmetiky, ušetřit na výkonnostních kampaních v průběhu 6 měsíců 1,56 milionu korun. To představuje úsporu na 99,7 % v rámci stanoveného plánu. Díky tomu jsme našemu klientovi významně přispěli k nárůstu meziročního obratu.

Tendr byl jednoznačně směřován k cíli uspořit na kreditu a zároveň meziročně růst na obratu. Proto jsme do tendru připravovali konkrétní odhady úspor ve výkonnostních kampaních a zároveň strategii s jednotlivými kroky, abychom slibované úspory klientovi doručili.

V rámci prvních měsíců jsme se zaměřovali na automatizaci kampaní a také na změnu struktury vybraných kampaní.

Díky tomuto přístupu jsme mohli propagovat širší nabídku sortimentu a zaměřit se i na další kategorie, které byly pro Elnino.cz nové. Tento krok byl ve spolupráci velmi podstatný, protože náš klient neustále rozšiřuje sortiment. Je důležité, aby začleňování nových produktů bylo na automatické bázi, ale také pod kontrolou specialistů.

Meziroční zlepšení klíčových metrik kampaní
19,81 % lepší ROAS
235,46 % zvýšení tržeb řad a značek produktů
37,99 % nárůst konverzního poměru

Na základě úspěchu rozšiřujeme spolupráci i do dalších zemí, kde Elnino.cz působí. Dosažené výsledky naplnily očekávání a spolupráce tak může pokračovat i na zahraničních trzích.

Jak jsme dokázali uspořit 1,56 milionu korun

Do tendru jsme vstoupili se strategickým plánem, který se zaměřil na úsporu z výkonnostních kampaní. Plán jsme tvořili na základě tzv. baseline, která byla stanovena pro několik skupin kampaní. Na základě této strategie, a s ohledem na očekávané úspory, jsme zvítězili v tendru.

Ze všech zúčastněných jsme dokázali nabídnout nejvyšší částku podpořenou konkrétními kroky. Vytvořili jsme implementační manuál, který jsme předali klientovi. Obsahoval detailně rozepsaný postup, jak můžeme dosáhnout úspor.

Zajímá vás, co konkrétně se našim specialistům povedlo a jak postupovali? Představíme vám jejich úspěchy u Elnino.cz víc detailně.

Automatizace vyhledávacích kampaní

Od začátku spolupráce jsme u klienta začali využívat nástroj Dotidot na správu vyhledávacích kampaní. Díky tomu se nám podařilo spravovat kampaně s velkým množstvím produktů, automaticky generovat příslušná klíčová slova a dynamicky vkládat názvy produktů, cenu a spoustu dalších atributů z produktového feedu do reklam, a zvyšovat tak jejich relevanci.

Šetříme nejen čas specialistů, ale daří se nám kampaně optimalizovat efektivněji, výsledkem je lepší ROAS o 19,81 %. Meziročně se nám podařilo zvýšit tržby u kampaní cílících na jednotlivé řady a značky produktů o 235,46 % a konverzní poměr u těchto skupin narostl o 37,99 %.

Zvýšení tržeb a konverzního poměru El nino

Pokročilé optimalizační strategie

V rámci správy kampaní jsme využili sezónních úprav nabídek jako pokročilé optimalizační strategie, kterou jsme implementovali v lednu. Bez tohoto zásahu bychom nebyli schopni udržet útraty pod kontrolou při přechodu z hlavní vánoční sezóny do rozpočtově méně náročného února.

V případě automatické strategie totiž nelze jednoduše tlumit kampaně jako při manuálním biddingu, kdy stačí snížit bidy, případně využít modifikátory na zařízení. Díky sezónním úpravám jsme udrželi stanovenou baseline.

Graf zobrazuje, jak cena vzrostla a současně se tROAS dostala pod stanovenou baseline. Díky našim sezónním úpravám jsme dokázali tuto situaci korigovat.

Svěřte nám své kampaně. Prozradíme vám, kolik můžete ušetřit

Chcete zjistit, kolik můžete uspořit na vašem projektu, pokud bychom si vzali správu PPC kampaní na starost? Zvládneme maximalizovat výkon kampaní a dosáhnout významných úspor. V případě Elnino.cz jsme dokázali ušetřit 1,56 milionu korun během 6 měsíců, což představuje úsporu 99,7 % podle stanoveného plánu. Kontaktujte nás, provedeme vám důkladnou analýzu a identifikujeme klíčové strategie pro účinnou optimalizaci vašich kampaní.

“Společnost El Nino parfum s.r.o. prochází výraznou restrukturalizací a proměnou. Po překotném dynamickém růstu v podstatě ve “startup” atmosféře v minulých letech jsme se rozhodli společnost strukturovat. Jedním z bodů těchto změn byl i vnitřní audit fungování našich marketingových aktivit. V oblasti digitálního marketingu jsme v otevřeném výběrovém řízení zvolili agenturu Optimio a udělali jsme dobře. Díky spolupráci se společností Optimio jsme se začali na využívání nejmodernějších nástrojů dívat trochu jinak. Velmi si vážím kooperativního přístupu lidí ze společnosti Optimio, kteří nevystupují jako mentor nebo advokát svých zaručených postupů, ale jako skutečný partner pro diskuzi, který přichází s novými přístupy, akceptuje současnou situaci a snaží se poskytovat podporu.”
Jan Birčák

Jan Birčák

CEO, El Nino parfum s.r.o.

Na projektu pracovali

 • Matěj Konečný

  Matěj Konečný

  Executive director

 • Petr Nečas

  Petr Nečas

  PPC specialist

 • Tereza Pokorná

  Tereza Pokorná

  Team leader of Performance & Branding

Zajímá vás více o naší práci?

Všechny reference

Máte dotaz na naše služby nebo nás třeba chcete vyzkoušet v tendru? Kontaktujte nás!

My se vám do 24 hodin ozveme zpátky.

Martin Sokol - obchodní ředitel

Martin Sokol - obchodní ředitel

Martin Sokol

605 343 241

Zavolejte, napište. Kdykoliv.

obchod@optimio.cz
Enjoyed with Azami.cz